Utečenci pomohli nemcom zmariť teroristický útok v Berlíne a...

Autor: Tatiana Kačmárová | 12.10.2016 o 0:00 | (upravené 12.10.2016 o 22:29) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  123x

Je zaujímavé až zarážajúce, že všetky nemecké správy sú plné breaking news o zmarenom teroristickom útoku pravdepodobne na Berlínske letisko, a slovenské média včítane SME neuviedli o tomto ani len správu...  

Ako je to možné, že najzaujímavejšia story ešte neputuje slovenským internetom.... V konečnom dôsledku story aj keď je zaujímavá, asi nezapadá do mediálnej kampane slovenských médii...... neviem, čo iné by mohol byť dôvod, veď úlohou novín je informovať.... o všetkom...

Ide v tej story totiž o to, že práve sírski utečenci (slovenskými médiami toľko zatrcovaní), sami zviazali a udali na polícii teroristu, ktorý utiekol protiteroristickej zásahovej jednotke polície rovno spred nosa. Polícia údajne už niekoľko dní vedela o chystanom útoku, a keď sa jej konečne podarilo identifikovať osobu, ktorá útok pripravovala, a pozorovala byt tejto osoby, bola vraj taká nápadná, že im terorista spred nosa utiekol.

V médiách bolo vyhlásené pátranie po teroristovi. Ten sa samozrejme prepadol pod zem.... až do chvíle, kým ho nezviazali a neudali sírsky utečenci, u ktorých náhodne prespal.

Ten sa totiž po úteku ocitol najprv v rodine, kde býval po príchode do Európy. Táto rodina však už vedela z médii o tom, že je to hľadaný terorista, tak mu neotvorila dvere a zavolala políciu. Tá prišla až o hodinu po zavolaní, keď terorista už  dávno zdupkal... ten si hľadal ubytovanie cez sírsky chat a v sýrskej komunite mu dvaja prespanie aj poskytli. Na druhý deň však vlastná sírska komunita informovala, že hľadajú teroristu. Keď mladíci zistili, že poskytli útočište teroristovi, zviazali ho elektrickými predĺžovacími šnúrami a zavolali policajtov... ktorí najprv nereagovali (podľa nemeckých médii) a až keď jeden zo sírčanov prišiel s fotkou poviazaného teroristu na políciu, tak si prišli po neho...... (Fotku je vidno všade, len nie v SME...)

Sírski utečenci tak prispeli priamo k chyteniu teroristu, ktorý plánoval útok vraj väčší ako v Paríži a Slováci o tom ani nenapíšu ... Nemci navrhujú ceniť týchto chlapcov najvýšším nemeckým štátnym vyznamenaním....  Slováci nenapíšu ani správu.... asi to presahuje porozumenie, alebo vymývanie mozgov, ktoré niekto chce svojou jednostrannou informačnou politikou dosiahnúť... ako potom chceme patriť do Európy, zarábať chceme ako všetci v západnej Európe, len si necháme vymývať mozgy a o pizitívnych skutkoch utečencov pre istotu ani len slovko nenapíšeme.. čo keby to mohlo byť pochopené ako podpora utečeneckej politiky? Namiesto toho  ale vidím článok 'Merkelovej „zvládneme to“ v realite nemeckých miest`"

... niekto zo Sme by story napísal určite oveľa lepsie ako ja... ale nenapísal... a tak sa pýtam.. je to zámer ? kto má záujem na tom, písať len o tom čo mu vyhovuje? Nie je novinárska práca informovať verejnosť o všetkom čo sa deje?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?